Przejdź do treści
Umów się na bezpłatne spotkanie Umów się na bezpłatne spotkanie

Wszystko zaczyna się od pustej kartki papieru… To właśnie na niej kreślimy pierwsze pomysły.

Punktem wyjścia jest dla nas optymalne wykorzystywanie możliwości, jakie daje mieszkanie. Wszystkie marzenia będę realizowane przecież właśnie w tej przestrzeni. Projektowanie wnętrz w Pomysłowni harmonijnie łączy estetyczne preferencje naszych klientów z użytecznością przestrzeni.

Zbieramy inspiracje

Tworząc projekt, w pierwszej kolejności zbieramy Twoje inspiracje oraz poznajemy oczekiwania.

Jaki układ ścian będzie najlepszy, w którym miejscu postawimy lodówkę i czy lepiej zainstalować prysznic, a może wannę? Czy ważniejsza jest dla Ciebie przestrzeń biurowa, a może większe znaczenie ma duża, funkcjonalna łazienka? Ile szaf pomieści całą Twoją odzież, obuwie i dodatki? Znając Twoje potrzeby, będziemy mogli wyczarować nietuzinkowy, szyty na miarę, idealnie dostosowany do Twoich preferencji projekt.

Zamieniamy nieruchomości w domy

W ogólnym znaczeniu projektowanie wnętrz to stworzenie projektu, który później będzie realizowany. Dla nas jest to jednak coś więcej, to tworzenie miejsca na podstawie potrzeb i preferencji klienta.Proces ten zamienia nieruchomość w dom, w miejsce, do którego każdy chce wracać, gdzie czuje się dobrze i wygodnie. Na równi z estetycznymi walorami mieszkania stawiamy jego funkcjonalność.

Poznajemy przestrzeń

Rozpoczynając projekt, staramy się jak najlepiej poznając przestrzeń, którą będziemy projektować. Analizując rzuty, sprawdzamy, które elementy możemy przebudować. W trakcie tworzenia projektu myślimy całościowo o mieszkaniu. Dzielimy przestrzeń na dzienną i nocną, tak aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje.

Stawiamy na funkcjonalność

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że projekt wnętrza musi być przemyślany pod kątem praktycznym. Odpowiednio przygotowana baza stanie się podstawą do stworzenia określonej aranżacji i atmosfery. Bawiąc się stylami w dowolny sposób, możemy aranżować dobrze zaprojektowane mieszkanie. Dlatego tak ważny jest układ funkcjonalny mieszkania. W projektowaniu wnętrz ten etap obejmuje ewentualną zmianę układu ścian, hydrauliki, przyłączy, a także tworzenie ścianek działowych. Przestrzeń dzienna, czyli salon z kuchnią to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Ważne jest, aby ta część mieszkania spełniała swoje codzienne przeznaczenie. To miejsce w domu gdzie odpoczywamy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółki. Dlatego tak ważne jest, żeby ta część mieszkania cieszyła i przynosiła wytchnienie.

Dbamy o dobrą bazę

Projektując wnętrza, dbamy o staranny wybór podłóg. Bardzo często to właśnie one decydują o tym, czy wnętrze jest przytulne i przyjazne domownikom. W zależności od Twoich preferencji możemy wykorzystać naturalne drewniane deski, panele lub płytki podłogowe. Odpowiednio ułożone mogą w naturalny sposób podzielić przestrzeń na salon i kuchnie. Odpowiednio dobrane będą cieszyć oczy przez długie lata. Podłogi dobieramy przy uwzględnieniu kolorystyki ścian. Bardzo istotne jest więc, żeby te dwa elementy ze sobą współgrały. Zarówno podłogi i ściany to baza do dalszego aranżowania mieszkania. Więcej na temat samego urządzania piszemy w zakładce aranżowanie wnętrz.

Dobieramy meble

Projektowanie mieszkania nie kończy się na samym przestawieniu ścian, pomalowaniu ich, ułożeniu podłóg. W tak przygotowanej przestrzeni muszą pojawić się jeszcze meble i oświetlenie. Zarówno zabudowy kuchenne, jak i łazienkowe muszą spełniać swoje przeznaczenie. Ergonomia pracy i komfort użytkowania są najważniejszymi z elementów przy jej projektowaniu. Nikt nie chce wędrować z brudnym talerzem od zlewu do zmywarki, przemierzając całą kuchnię. Aby wykluczyć taki scenariusz, dobrze jest zastanowić się jakie czynności będziemy codziennie wykonywać. Projektowana przestrzeń ma nam służyć przez lata, warto o tym pamiętać. Mieszkanie ma być dla nas, nie my dla niego. Tworząc układ funkcjonalny, nie zapominamy o meblach, które w znacznym stopniu determinują przestrzeń. To ich układ będzie określał funkcję poszczególnych pomieszczeń.

Budujemy atmosferę przy pomocy detali

Projektując mieszkania, przykładamy dużą uwagę do tworzenia wyjątkowej atmosfery i niepowtarzalnego klimatu. W swoich projektach wykorzystujemy klasyczne lampy, oświetlenie w podwieszanych sufitach i zabudowach. Możliwości, jakie daje odpowiednio dobrane światło, są ogromne. Warto się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać. Inne oświetlenie wybierzemy do kuchni, inne do sypialni – miejsca odpoczynku. W tej przestrzeni światło lampy ma nas koić i towarzyszyć w wieczornej lekturze.

Dbamy o stan Twojego portfela

Ważnym element w trakcie tworzenia projektu jest oczywiście budżet. Dzięki elastycznym planom, możemy dostosować zakres prac do Twoich możliwości finansowych. Korzystając z naszych usług przekonasz się, że projektowanie wnętrz wcale nie musi być drogie.

Projektowanie wnętrz w Pomysłowni. Krok po kroku.

Projektowanie wnętrz to proces, który zaczyna się od poznania przestrzeni, którą będziemy tworzyć. Po dokładnym zwymiarowaniu nieruchomości przechodzimy do pracy twórczej. Na tym etapie poznajemy Twoje  potrzeby, gusta i preferencje. W oparciu o możliwości jakie daje przestrzeń, planujemy jak przestawić ściany, gdzie podwiesić sufit i jakie oświetlenie wybrać.

Jest to moment nadawania mieszkaniu ostatecznego kształtu.

Jeżeli zmieniamy układ pomieszczeń , musimy uwzględnić przeniesienie przyłączy, hydrauliki i elektryki. Wszystkie działania oczywiście planowane są na podstawie profesjonalnie stworzonych rysunków. Gdy podział pomieszczeń jest już gotowy, dobieramy podłogi, rodzaj oświetlenia i kolor ścian. Do tej bazy wprowadzamy meble, które pomogą nam ustalić funkcjonalność przestrzeni.
To, co zaczęło się na pustej kartce papieru, przeradza się w realny, namacalny efekt. Efekt, który odzwierciedla  Twoje wyobrażenia i marzenia. Kilka linii i odręcznie narysowany układ zaczyna być Twoją codzienną przystanią. Przystanią zwaną domem.