Przejdź do treści
Umów się na bezpłatne spotkanie Umów się na bezpłatne spotkanie

Projektowanie wnętrz w Pomysłowni

Projektowanie wnętrz można porównać do stworzenia odpowiedniego dla siebie ubrania. Żeby dobrze na nas leżało, trzeba uwzględnić nie tylko figurę, ale również charakter, temperament i typ urody. Kiedy już zaprojektujemy idealnie dopasowany dla nas strój, przychodzi moment na dobranie dodatków. Tym właśnie dla mieszkania jest jego aranżowanie. Stylizowanie zaprojektowanej wcześniej przestrzeni to kolejny etap w tworzeniu wymarzonego domu. Mając na uwadze Twoje preferencje, przy pomocy dodatków kreujemy wybrany klimat. Aranżując wnętrze, nadajemy mu styl i niepowtarzalny charakter. Na podstawie Twoje gustu dobieramy odpowiednie dodatki, możemy też skorzystać z aktualnych trendów. Najważniejsze jest jednak, żebyśmy czuli się w naszym domu naprawdę dobrze.

Cenimy harmonię

Projektując wnętrze, zadbaliśmy o jego funkcjonalność. Teraz czas na upiększanie przestrzeni dodatkami. Punktem wyjścia są ogólne założenia klimatu mieszkania. Nowoczesne wnętrza, rustykalny styl, a może eklektyczne otoczenie? Każda estetyka jest unikatowa i znajdzie swoich zwolenników. Ważne jednak, żeby aranżując mieszkanie pozostać wiernym sobie. Już w trakcie projektowania mieszkania myślimy o jego aranżacji. Wybierając podłogę, czy kolor ścian mamy na uwadze klimat, jaki chcemy stworzyć. Całościowe patrzenie na wnętrze pozwala nam stworzyć spójną, pełną harmonii przestrzeń.

Dbamy o dobre samopoczucie

Zarówno kolor ścian, jak i światło mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Inaczej będziemy czuć się w pokoju pomalowanym na ciemne kolory, inaczej w pastelowej tonacji. Przy doborze kolorów zwracamy uwagę na funkcje pomieszczenia. Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu, dlatego przestrzeń musi odpowiadać na te potrzeby. Dobrze jest wybrać kolory, które działają na nas uspokajająco. Jasne, neutralne barwy pomagają prowadzić nas w spokojny nastrój. Zimne odcienie sprawiają, że łatwiej jest się wyciszyć i odpocząć.

Oświetlenie w sypialni również odgrywa kluczową rolę. Nastrojowe światło nocnej lampki tworzy przyjemny klimat, który zachęca do odpoczynku. Jaką lampkę warto wybrać? Obecnie na rynku znajdziemy niezliczoną ilość możliwych opcji. Lampki podwieszane, nowoczesne, drewniane, wybudowane w łóżko. Kolorowe katalogi zachęcają do kupna. Opcji jest bardzo tyle, że z łatwością można się pogubić. Dlatego tak ważne jest, żeby od samego początku, już na etapie projektowania obrać konkretny kierunek. Takie podejście bardzo ułatwi nam tworzenie wymarzonej przestrzeni. Oświetleniem możemy kreować przestrzeń, podkreślać  istotne dla nas elementy. Podobnie jak w teatrze, zwrócenie lampy w odpowiednią stronę kieruje uwagę na wybrane przez nas detale. Oświetlenie nie tylko pełni funkcje praktyczne, ale także estetyzuje naszą przestrzeń, nadając jej unikalny charakter. Wybraliśmy kolor ścian, podłogę i oświetlenie, teraz możemy przejść do właściwego aranżowania przestrzeni.

Dobieramy meble

Kolejny etap to dobranie odpowiednich mebli. Jest to nie lada wyzwanie, względu na ogromną rolę, jaką odgrywają w codziennym użytkowaniu. Muszę być nie tylko funkcjonalne, ale również harmonijnie dopasowane do innych elementów aranżacji. Niektórzy wybiorą sofę rozkładaną, ze względu na częste odwiedziny gości. Dla innych ważniejsza będzie smukła forma kanapy. Pamiętajmy, że przestrzeń, którą tworzymy, jest na lata, dlatego dobrze już na tym etapie przemyśleć czego od niej oczekujemy. Warto tutaj zwrócić uwagę na przestrzeń służącą do przechowywania. Odpowiednia ilość szafek, szaf i schowków umożliwi nam utrzymanie porządku na co dzień. Dobrym rozwiązaniem są zabudowy i szafy wnękowe, które wykorzystują naturalne wnęki w mieszkaniu. Dzięki takim zabiegom korzystamy z możliwości, jakie daje mieszkanie, minimalizując straty przestrzeni. Aranżując mieszkanie, dobrze jest przemyśleć, jak będzie ono wykorzystywane. Kuchnia, nazywana sercem domu jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Część z nas uwielbia gotować i spędza w niej bardzo dużo czasu. Dla niektórych jest tylko miejscem do szybkiego zagotowania wody na herbatę.

Tworzymy rozwiązania szyte na miarę

Tworząc idealną dla Ciebie przestrzeń, uwzględnimy nie tylko Twoje preferencje, ale również osobowość, sposób spędzania wolnego czasu oraz tryb życia. Wszystko po to, aby mieszkanie było skrojone na miarę Twoich potrzeb i preferencji.

Decydując się na konkrety styl, wybieramy fronty szafek, materiał, z jakiego będzie zrobiony blat, oświetlenie. Tutaj właśnie zaczynają pojawiać się pytania o detale. Jakie uchwyty powinniśmy wybrać do szafek, a może z nich zrezygnować? Czym udekorować ściany – obrazem przedstawiającym kwiat, a może dużym nowoczesnym plakatem? Może dobrym rozwiązaniem będzie tapeta? Poznanie Twoich upodobań sprawi, że odpowiedzi na tego typu pytania  nie będą sprawiać nam trudności. Przygotujemy dla Ciebie przestrzeń skrojoną na miarę niczym dobry garnitur, z dobranymi pod kolor dodatkami i eleganckimi butami.